ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГ

22 березня на запрошення вчительського колективу Королівської ЗОШ І–ІІІ ст. та за сприяння Всеукраїнської кампанії «Пам’ять Нації» для учнівської молоді с. Королівка відбулася презентація двох книг з серії «Пам’ять Нації» та спогадів Володимира Покотила «Лицарі золотого тризуба», які побачили світ нещодавно.

Спочатку кандидат історичних наук, директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, адміністратор кампанії «Пам’ять Нації» Віталій Гедз розповів присутнім про зародження серії книг «Пам’ять Нації». Потім детальніше йшла мова про перших двох героїв вище згадуваної серії.


Цього дня представник «Пам’яті Нації» завітав до Королівської школи не з пустими руками, а привіз з собою копії раніше не відомих архівних документів з історії Королівки. Тепер відвідувачі шкільного музею матимуть змогу на основі першоджерел ознайомитися з життям в період німецької окупації та з діяльність української молодіжної націоналістичною організацією «Українська демократична партія», яка функціонувала в селі на початку 1950-х років.


Після цього краєзнавець, головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет розповів про спогади Володимира Покотила «Лицарі золотого тризуба». Також на прохання вчителів Євген Букет ознайомив дітей зі своїми попередніми працями. Під час розповіді він акцентував на давніх національно-визвольних традиціях Королівки. Зокрема, звідси родом один зі сподвижників останнього полковника Коліївщини Івана Бондаренка Левченко, якого згадано у вірші Тараса Шевченка «Швачка».

Releated Post