«ПАМ’ЯТЬ НАЦІЇ» в НІЖИЛОВИЧАХ

10 квітня в Ніжиловицькому НВО представник Макарівського районного історико-краєзнавчого музею провів урок історії. Захід відбувся за сприяння кампанії «Пам’ять Нації» та був присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів.

Кандидат історичних наук, директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, адміністратор кампанії «Пам’ять Нації» Віталій Гедз учнівській молоді розповів про систему німецьких концтаборів та детальніше зупинився на історії Ніжиловичів за гітлерівського панування. Історик познайомив присутніх з адмінподілом Макарівщини за нацистської окупації, розповів про введення в Ніжиловичах комендантської години та про роботу Ніжиловицького лісництва. Всю свою розповідь Віталій Гедз побудував на демонстрації документів з Державного архіву Київської області, які після завершення заходу були передані по місцевого музею.

Потім директор Макарівського музею презентував колективу та учням Ніжиловицького НВО книгу-спогади Володимира Покотила «Лицарі золотого тризуба» та розповів про оунівський бідон з документами, які у 2016 р. був знайдений в лісі поблизу Ніжиловичів.

І насамкінець представник кампанії «Пам’ять Нації» познайомив слухачів з двома книгами з серії «Пам’ять Нації», детальніше зупинившись на обставинах загибелі Олексія Потапенка та Олександра Васильця.

По завершенню зустрічі книги про полеглих наших земляків були подаровані до шкільної бібліотеки.

Releated Post