ПЛАХТЯНЦІ ОТРИМАЛИ СИМВОЛІЧНІ КОПІЇ ЛИСТІВ

9 травня у рамках спільного архівно-музейно проекту Державного архіву Київської області, Всеукраїнської кампанії «Пам’ять Нації» та Макарівського районного історико-краєзнавчого музею відбувся захід з вручення листів у Плахтянці.

Цього дня кандидад історичних наук Віталій Гедз, директор Макарівського районного істориок-краєзнавчого музею та адміністратор кампанії «Пам’ять Нації» завітав до Плахтянки щоб вручити представникам 9 родин 9 листів-муляжів, які понад 75 років зберігалися в фондах Державного архіву Київської області.

Загалом у роки окупації з Плахтянки на примусові роботи було вивезено 36 осіб. Наталія Яценко загинула на чужині. У квітні 2018 р. в ДАКО було віднайдено 17 листів адресованих до Плахтянки. За ініціативи кампанії «Пам’ять Нації» та за сприяння приватного підприємця Генріха Шимоновича й Плахтянської сільської ради на травень 2019 р. було знайдено рідних 9 авторів.

Люди виходили отримувати листи стримуючи сльози. Дякували за пророблену роботу та говорили що з нетерпінням чекали на звісточку від бабусь й дідусів хоч і через 76 років.

 

Releated Post