«НЕПРOSTІ ЛИСТИ» У ЗАБУЯННІ (МАКАРІВСЬКІЙ БУДІ)

7 червня у приміщенні Забуянської ЗОШ за ініціативи Державного архіву Київської області та кампанії «Пам’ять Нації» й сприяння колективу й учнів Забуянської ЗОШ та Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, відбувся черговий захід в рамках проекту «НепрOSTі листи».

Цього дня повертали листи мешканцям села Макарівська Буда, яке на сьогодні входить до складу Забуянської сільської ради.

На захід завітали вчителі та учні школи, мешканці Макарівської Буди, Забуяння й Кодри, священник Іоаким.ї

Відкрили захід учні школи, історичною довідкою про окупацію Макарівської Буди. Потім присутні переглянули документальну стрічку про остарбайтерів Макарівщини.

Після цього ведучі згадали імена мешканців Макарівської Буди, які не повернулися з примусових робіт і запропонували усіх пом’янути хвилиною мовчання.

 

Також до присутніх звернувся священник Іоаким.

Далі кандидат історичних наук, директор Макарівського музею, адміністратор кампанії «Пам’ять Нації» Віталій Гедз всім присутнім розповів історію проекту та безпосередньо листів з Макарівської Буди. А потім настав самий хвилюючих момент заходу – отримання листів…

Як уже зазначалося у фондах ДАКО було віднайдено 82 листи з Макарівської Буди. Цього дня листи отримували 4 родини, їм було повернути 34 листи. Родина Свинцицьких отримала – 3 листівки, родина Станіслава Мілевського – 5, родина Віктор Мілевського – 9 і родина Аугустина Мілевського – 17 (!) листів.

 

Після такого хвилюючого моменту Ніна Францівна, яка отримувала листи родини Свинцьких поділилася своїми спогадами про німецьку окупацію та про долю автора листів.

А онука Аугустина Мілевського зацитувала один з 17 листів свого дідуся.

Під час заходу з’ясувалося, що в Кодрі мешкає Ніна Костянтинівна Куцевалова, якій брат адресував два листи і уже в понеділок до Кодри поїдуть ще два листи з проекту «НепрOSTі листи»…

Завершив захід виступ директора школи Івана Євгеновича…

Releated Post