ВІТАЛИ ЗІ 100-літнім ЮВІЛЕЄМ

23 червня у рамках проекту «НепрOSTі листи» ми завітали до с. Королівка на Макарівщині. Цього літнього недільного дня тут святкувала свій сотий день народження ЗАГРИШИВА (Іващенко) Хіма Данилівна. Ми привітали іменинницю від імені кампанії «Пам’ять Нації», Державного архіву Київської області та Макарівського районного Будинку культури.

Під час вручення символічних копій листів примусових робітників у с. Забуяння нам розповіли, що у с. Королівка на Макарівщині мешкає Хіма Данилівна, яка теж була остарбайтеркою.

Відразу почали пошуки її імені серед листів у с. Королівка, але такого листа не було. Тоді ми звернулися до Державного архіву Київської області з проханням ознайомитися з її фільтраційною справою. Але виявилося що справи на Хіму Іващенко немає, проте є справа Надії Іващенко.

Під час розмови з рідними Хіми Данилівни, з’ясували, що Надія Данилівна це молодша сестра ювілярки, яка теж була на примусових роботах у Німеччині. Знову пошуки серед авторів листів. І цього разу було виявлено лист який Надія Іващенко писала до Королівки.

Виготовивши муляжі фільтраційної справи та листа, з подарунками та квітами ми поїхали вітати Хіму Данилівну. Цього дня у її домі зібралася вся рідня і зокрема, родина Надії Іващенко. Для них документи та лист стали приємним сюрпризом.

Під час спілкування з рідними Хіми Данилівни ми почули багато цікавих історій з її життя. Та й сам ювілярка була не проти розповісти про своє перебування у Німеччині, але домовилися поспілкуватися уже в більш спокійних умовах.

А тому уже найближчим часом чекайте на розповіді з історії двох сестер Іващенків з Королівки.

Releated Post