У КОРОЛІВЦІ ПОВЕРТАЛИ ДОКУМЕНТИ ПРИМУСОВИХ РОБІТНИКІВ

3 серпня за сприяння Королівської сільської ради й активної участі кампанії «Пам’ять Нації» та Макарівського районного історико-краєзнавчого музею відбулося поверненням рідним муляжів документів остарбайтерів з Королівки.

Захід відбувся у Будинку культури під час урочистостей з нагоди Дня села. Свято викликало інтерес у місцевих мешканців, а тому велика частина мешканців села завітала сюди.

Документи до Королівки привіз кандидат історичних наук, адміністратора кампанії «Пам’ять Нації», директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Віталій Гедз.

Краєзнавець присутнім розповів про кампанію «Пам’ять Нації», про проект «НепрOSTі листи» та про історію віднайдення листів остарбайтерів. Також він наголосив, що вперше в рамках проекту у Королівці крім листів рідним та близьким будуть врученні муляжі фільтраційних справ.

Зокрема Лідія Вікторівна, цього дня окрім листа матері також отримала повний муляж фільтраційної справи Марії Шкоденко.

Донька Ольги Ільченко поруч з листом матері отримала фільтраційну справу батька Анатолія Левченка.
Загалом по Королівці віднайдено 27 листів. 3 серпня 14 з них дійшли за вказаною адресою. Але пошуки продовжуються.

Слід наголосити, що до складу Королівської сільської ради входить с. Новомирівка, по якому також віднайдено листи. Сподіваємося, що уже у вересні чи жовтні відбудеться їхнє повернення рідним.

Releated Post