ПЕЧАТКА СВЯТОСЛАВА НА ІСТОРИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

25 вересня 2019 р. до історичного факультету НПУ імені М.П. Драгоманова завітав випускник факультету, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, керівник Всеукраїнської кампанії «Пам’ять Нації» Олександр Алфьоров.


Студенти і викладачі мали змогу послухати лекцію присвячену постаті князя Святослава Хороброго. Але, що найголовніше для історика, це доторкнутися до джерел, до артефактів, які підтверджують історичну дійсність. У цей день студенти-історики та викладачі факультету мали унікальну можливість побачити і навіть потримати в руках печатку Святослава Хороброго, яку дивом вдалося повернути додому з Росії.
Печатка найбільш войовничого князя Русі – це маленький шматочок свинцю, вагою 12 грамів і розміром 22 міліметри. Цінність цього артефакту колосальна, вона дійшла до нас через більш ніж тисячу років, і є єдиною на даний час матеріальною річчю, що має безпосереднє відношення до князя Святослава.


Тож це є реліквія не лише всеукраїнського, а й світового масштабу. Дякуємо викладачам факультету за організовану зустріч зі студентами. У свою чергу ми віримо, що спілкування з справжнім істориком надихне на наукові дослідження та змотивує до розвитку в сфері історичної освіти і науки студентів-істориків!

Releated Post