ЛЕКЦІЯ Тетяни ПАСТУШЕНКО

28 вересня в рамках нашого лекторію в «Козацькому домі» відбулася лекція кандидата історичних наук Тетяни ПАСТУШЕНКО «Бабин яр: історія і пам’ять».

29 вересня минає 78 років від початку масових розстрілів у Бабиному Яру. За два останні дні вересня 1941 року тут було вбито 33776 євреїв Києва, а до кінця жовтня 1943 року гітлерівська окупаційна влада знищила від 70 до 100 тисяч євреїв, ромів, військовополонених, хворих психіатричної лікарні, цивільних киян-заручників, учасників Руху опору.

Сьогодні на місці історичного урвища «Бабин Яр» та цвинтарів різних конфесій, на місцях розстрілів, на території поховань знаходиться житловий масив, проходить жвава автострада, розміщений вихід станції метро Дорогожичі, телевізійна вежа і комплекс будівель телецентру.

Про людську трагедію нагадує понад 30 пам’ятників та пам’ятних знаків, хаотично розкиданих в парку та навколишній території.

Що сталося у Бабиному Яру під час війни, і що відбулося тут після, які баталії пам’яті тривають зараз – про це йдеться у лекції Тетяни Пастушенко – https://www.youtube.com/watch?v=ul8twXqz1Dw&feature=youtu.be

Releated Post