ПІДСУМОВУЄМО 2020!

Завершився 2020-й. Рік, який був дуже складним для багатьох. І все ж нам є про що відзвітувати.

Найбільші два історичних відкриття України цього року відбулось за безпосередньої участі «Пам’ять Нації». У серпні було віднайдено та передано державі найбільший за 150 років скарб срібників часів Володимира Святого та Святополка Окаянного – так званий «Городницький скарб». Його атрибуцію та супровід здійснив очільник кампанії
Ним же було, пізніше, атрибутовано шолом молдовського господаря Штефана ІІІ Великого, що висів понад півстоліття у вітринах Національного музею історії України без визначення.
Продовжив роботу проєкт «НепрОSTі листи», засновником якого є адміністратор всеукраїнської кампанії «Пам’яті Нації» Віталій Гедз.
У першому кварталі, до оголошення карантину, встигли провести заходи в Баришівському, Броварському, Макарівському та Таращанському районах. Особливо пам’ятним став Баришівський район, адже тут ми двічі вручали копії листів 1943 р. особисто їх авторам. Наступне, знаменне вручення відбулося у м. Яготин за кілька днів до початку карантину. Три її ж листи ми вручили колишній остарбайтерці уродженці с. Паришків Марії Гаркавенко на її 100-річний ювілей.
Знайти п. Марію вдалося завдяки краєзнавцю, священнику с. Лукаші Павлу Лисенку.
Крім того завдяки отцю Павлю було проведено чудовий захід в с. Лукаші, де також було вручено лист його авторці.
У період карантину листи надсилалися на прохання родин через поштові служби. І лише в листопаді було відновлено традиційні заходи.
Проте не усюди карантинні правила дозволяли робити зустрічі класичними: у с. Небелиця листівки розносили по домівках, а мешканців сіл Хмільна, Миколаївка та Личанка змогли зібрати у Вишневому. Дякуємо за допомогу Києво-Святошинському осередку «Національного корпусу».
Загалом за 2020 р. проведено 15 заходів та вручено близько 300 копій листів остарбайтерів 1943 р.
У травні було проведено онлайн лекцію для учасників Малої академії наук по проєкту «НепрOSTі листи».
У рамках цього проєкту продовжується співпраця з ТОВ «Рушійні сили». Результатом спільних дій стало отримання «Подяки» від Міністра культури України.
Через обмеження пов’язані із пандемією ми, на превеликий жаль, були вимушені тимчасово припинити роботу лекторію. Але, все ж, представники «Пам’яті Нації» провели кілька лекторіїв, зокрема в Житомирі, Києві та низці інших міст.
Також хотілося б згадати про серію книг про полеглих героїв російсько-української війни «Пам’ять Нації». У січні світ побачила четверта книга серії про Руслана Присяжнюка, кіборга з Хмельниччини, а у березні п’ята книга про Олександра Давидчука, добровольця з Ірпіня.
Перша з них була презентована 20 січня на Київському обласному заході з вшанування пам’яті кіборгів за участі заступники голови Київської ОДА Олега Торкунова.
Друга була презентована в Ірпіні на заході з вшанування пам’яті Олександра Давидчука, який пройшов за участі мера міста.
Також представники «Пам’яті Нації» долучилися до кількох видавничих проєктів. Завдяки нашій допомозі у жовтні у видавництві Руслана Халікова побачив світ історичний фотоальбом «Макарів на перетині віків…». Наукові видання О. Різніченка та О. Алфьорова «Переписна книга Сумського полку 1691 р.» та О. Алфьорова – спогади останнього кошового отаман Михайла Чайковського (Садик-Паши) «Шляхта обирає авантюризм».
Приємно відзначити, що не зважаючи на усі труднощі, продовжили знімати серію передач «Історичний ревізор». Очільник кампанії «Пам’ять Нації» Олександр Алфьоров проінспектував містечко Макарів та село Бишів. Дякуємо за співпрацю та допомогу у зйомках Володимиру Жарку.
За цей рік наша команда долучилась до співорганізації у виставках, які проводилися у Макарівському РБК та були присвячені до Дня Незалежності і Дня пам’яті захисників України.
І насамкінець представники «Пам’ять Нації» вітають всіх своїх друзів з прийдешнім Новим роком. І чекаємо на нові зустрічі уже у 2021 р. А на наших друзів у прийдешньому році чекає багато нових та цікавих заходів.

Releated Post